10 streso valdymo būdų mokiniams        

2022-05-16 By SMCadm Off

Stresas yra jausmas, išgyvenamas patiriant per didelį psichologinį arba emocinį spaudimą. Spaudimas tampa stresu kai atsiranda pojūtis, jog nebegalima su juo susidoroti.

Neabejotinai stresas daro poveikį visam žmogaus organizmui. Žmogus gali jaustis dirglus, susijaudinęs, nepasitikintis savimi, nerimastingas. Neigiamai paveikiama žmogaus fizinė sveikata: sutrinka miegas, gebėjimas susikaupti, gali atsirasti galvos ar raumenų skausmai, dingti ar pernelyg padidėti apetitas.

Moksliniais tyrimais įrodyta, kad paaugliai patiria ne mažiau streso nei suaugusieji ir žinoma, jog mokykloje patiriamas ilgalaikis stresas ateityje gali įtakoti jaunuolių psichinės sveikatos sutrikimus. Todėl labai svarbu sėkmingai valdyti kasdienę įtampą.

Štai, kaip galite sau padėti:

  • Gerai išsimiegokite. Miego trūkumas trukdo Jums būti produktyviais, būna sunkiau susikaupti ir mokytis. Todėl neapleiskite savo miego ir pasistenkite miegoti 8 valandas per parą, bei nusnausti, kada jaučiate, jog reikia.
  • Praktikuokite vizualizaciją (išsivaizduokite, informaciją koduokite į regimuosius vaizdus). Tai yra lengva ir efektyvu. Vizualizacijos padės nusiraminti ir „išjungs“ stresą. Taip pat jas galite naudoti besiruošdami atsiskaitymams ir egzaminams, o įsivaizduodami, jog pasirodote gerai, gausite geresnius rezultatus, nes taip save pozityviai užprogramuojate, o pozityvios smegenys geriau funkcionuoja.
  • Reguliariai mankštinkitės. Tai yra sveikiausias būdas atpalaiduoti protą. Mankštą į savo dienotvarkę galite įterpti rytais, važiuodami dviračiu ar eidami pėsti į mokyklą, taip pat kartodamiesi atsiskaitymams su draugu sporto salėje ant bėgtakio ar kitokio treniruoklio. Pradėkite dabar. Tai padės gyventi ilgiau ir labiau džiaugtis gyvenimu.
  • Darykite kvėpavimo pratimus. Kai kūnas yra streso būsenoje, dažnai nemąstote taip gerai, kaip galėtumėte. Kvėpavimo pratimai yra greitas būdas nusiraminti ir gali būti atliekami bet kur ir greitai. Tai ypač padės sumažinti nerimą prieš testą ar jį jau rašant. Ir bet kuriais kitais kartais, kai jaučiate stiprų stresą.
  • Užsiimkite progresyviu raumenų atpalaidavimu. Tai galite daryti egzamino metu, prieš miegą ir bet kada, kai reikia. Progresyvusis raumenų atpalaidavimas yra raumenų įtempimas ir atpalaidavimas, iki kol kūnas tampa visiškai atsipalaidavęs.
  • Klausykitės muzikos. Kol mokotės, susikaupti padės klasikinė muzika, prabusti – energinga muzika, o atsipalaiduoti galite klausydami mėgstamų lėtų melodijų.
  • Susitvarkykite. Netvarka kelia stresą ir mažina produktyvumą, todėl palaikykite tvarką savo mokymosi zonoje. Tai padės visapusiškai geriau jaustis, todėl yra tikrai verta laiko ir pastangų.
  • Sveikai maitinkitės. Jūsų valgymo įpročiai gali pagerinti Jūsų smegenų darbą arba jį apsunkinti. Sveika mityba gali padėti išvengti nuotaikų kaitų, galvos svaigimo ir kitų sveikatos sutrikimų.
  • Išbandykite savihipnozę. Savihipnozė yra efektyvus streso mažinimo ir produktyvumo didinimo būdas. Naudodami šį būdą, Jūs galite sau padėti paleisti įtampą ir stresą bei užprogramuoti save sėkmei.
  • Mąstykite pozityviai. Optimistinis mąstymas sukuria geresnes aplinkybes. Šis įprotis pagerins sveikatą, santykius ir netgi pažymius!