Jaunimo žygis pėsčiomis – savęs išbandymas ir jungianti patirtis

2022-05-24 By SMCadm Off

Kėdainių SJMC Atvirojo jaunimo centro „LANG‘as“ veiklos organizatoriai, atsižvelgiant į veiklos dalyvių poreikius, siūlo jaunimui vis naujas laisvalaikio užimtumo formas, taiko darbo su jaunimo metodų įvairovę, svarbų dėmesį skirdami bendradarbiavimui  su socialiniais partneriais. Jaunimo reikalų agentūros remiamo projekto „Geriausias laikas – ESAMASIS“ renginyje – patirtiniame žygyje Babėnų miško rekreaciniais takais, dalyvavo ne tik AJC dalyviai ir jaunimo darbuotojai, bet ir VšĮ „Erdvė DiaLogui“ komandos nariai. Keliaujant numatytu maršrutu, šios organizacijos vadovas Edvinas Demidavičius mielai dalijosi darbo su jaunimu patirtimi bei praktiniais žygeivio patarimais.

Laukiant svečių, AJC „LANG‘as“ lankytojai Kėdainių SJMC lauko klasėje mokėsi pasigaminti užkandžius gamtoje. Tai nebuvo labai sudėtinga, nes produktai jau buvo paruošti iš anksto. Tačiau, pasirodo, ne kiekvienas jaunuolis buvo pats savo rankomis atlikęs tokius darbus, kaip ugnies įžiebimas, dešrelių kepimas, poilsio vietos gamtoje sutvarkymas… Todėl susirinkusieji neapsiėjo be jaunimo darbuotojų pagalbos ir išmonės. Smagumo užteko visiems, nors kai kam ir teko ragauti gerokai perdaug apskrudusius užkandžius… Užsikrėtę gera nuotaika ir pasistiprinę renginio dalyviai iškeliavo į mišką. Tiesa, ne visi susirinkusieji ryžosi beveik 5 kilometrus keliauti iki Babėnų karjero, tačiau žygiavusieji nesigailėjo – pakeliui bendravo, žaidė, smalsavo tyrinėdami apleistus bunkerius, senus medžius ir įspūdingus, jau pabudusius skruzdėlynus.

Sakoma, kad draugą geriausiai pažįstame kelionėje. Nepaisant to, kad ir uodai priminė apie save, visi keliauninkai mėgavosi šiltu pavasario vakaru, gamta ir įvairiapusiška draugija. Juk kartu keliavo ne tik jaunuoliai ir su jaunimu dirbančių organizacijų darbuotojai iš Kėdainių, bet ir grupelė svečių iš Ukrainos. Pastarieji pasakojo, kad jų gimtajame stepių mieste Donecke tokio gamtovaizdžio nėra. Ukrainiečius savo namuose priglaudė ir rūpinasi organizacijos „Erdvė DiaLogui“ įkūrėjas Edvinas Demidavičius. Šiuo metu jaunuoliai mokosi nuotoliniu būdu savo mokykloje Dnipre, o šis nuotaikingas pasivaikščiojimas miške tikrai praskaidrino kasdienybę traumuojančių karo įvykių fone.

Pasiekę Babėnų karjerą žygeiviai neskubėjo namo – dalyvavo grupiniuose judriuosiuose žaidimuose, emocingai dalijosi įspūdžiais, apsikeitė kontaktais. Atviro darbo su jaunimo organizatoriai vieningai sutarė, jog praktinis patyrimas yra vienas geriausių mokymosi būdų, ne tik jaunimui, bet ir jiems patiems. Juk taip svarbu šioje veikloje neužmiršti pagrindinio momento – pačių jaunuolių aktyvaus dalyvavimo atliekant bet kokias užduotis ar sprendžiant iškilusias problemas. Jaunimo neformaliojo ugdymo organizatorė Ramunė Ūsė akcentavo, kad toks patyriminis mokymas apima pagrindinius ugdymosi aspektus, kurie daro teigiamą įtaką elgesio ir požiūrio formavimuisi. „Jauni žmonės turi galimybę įgyti įvairiapusiškos patirties, kuri yra vertinga pati savaime, bet tampa dar vertingesnė, kai yra aiškiai suvokta“, – teigia specialistė.

Kėdainių SJMC atviro darbo su jaunimu specialistai dėkoja dalyvavusiems ir viliasi, kad kelionėje užsimezgę draugiški ryšiai su kolegomis ir bendraminčiais padės plėtoti naujas iniciatyvas ir organizuoti jaunimo laisvalaikio užimtumą Kėdainiuose.

Jūratė Vaitonienė, neformaliojo suaugusiųjų švietimo skyriaus vedėja

Ramunė Ūsė, jaunimo neformaliojo ugdymo organizatorė