Neformaliojo suaugusiųjų švietimo dalyviai iš Latvijos viešėjo Kėdainiuose

2022-05-12 By SMCadm Off

Gegužės pradžioje Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre (SJMC) lankėsi kolegos iš Latvijos Balvi miesto Neformaliojo suaugusiųjų švietimo centro „Azote“. Tai atsakomasis Kėdainių SJMC koordinuojamo Nordplus projekto „Šiuolaikinių technologijų iššūkiai ir galimybės neformaliajame suaugusiųjų švietime“ partnerių vizitas Lietuvoje. Ši tarptautinė švietimo mainų iniciatyva suteikė galimybes dalyviams ne tik iš arčiau susipažinti su ugdymo procesuose taikomomis edukacinėmis informacinių technologijų (IT) priemonėmis, bet ir praktiškai jas išbandyti. Projektinė suaugusiųjų švietimo veikla vyko ir mokymo įstaigose, ir neformalioje aplinkoje – muziejuose, parodų salėse, lauko erdvėse.  

Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre svečiai iš Latvijos susipažino su įgyvendinamomis suaugusiųjų švietimo programomis ir dalyvavo integruotose gimtosios kalbos ir informacinių technologijų pamokose, kurias vedė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Irma Žukienė ir informacinių technologijų mokytoja Vaiva Siutilienė. Užsiėmimuose buvo demonstruojami specifiniai IT programų (slido, learningsup, wordworld) įrankiai, kuriuos naudojant gerokai palengvinamas mokymosi procesas. Praktinių užduočių atlikimui buvo naudojamos išmaniosios technologijos, dalyviai patys aktyviai stebėjo pateikiamų atsakymų laiką bei tikslumą. Pasak pamoką vedusių mokytojų, šias programas galima lengvai pritaikyti užsiėmimuose, nes jos yra nemokamos ir paprastai adaptuojamos įvairaus amžiaus bei skirtingo gebėjimų lygio mokiniams. Kėdainių SJMC direktorė Irina Jančiukienė džiaugėsi, kad Centre suburta profesionali mokytojų – andragogų komanda ir sukurtos puikios sąlygos kokybiškoms suaugusiųjų formaliojo ir neformaliojo švietimo paslaugoms teikti.

Viešėdami Lietuvoje projekto dalyviai aplankė Nacionalinį M. K. Čiurlionio dailės muziejų, kur išbandė 3D vaizdo technologijas: su specialiais 3D akiniais pasinėrė į dvidešimt penkias minutes trunkantį virtualios realybės filmą „Angelų takais“. Kaip pristato autoriai, filmas suteikia galimybę virtualios realybės erdvėje leistis į pažintį su  tiek labai žinomų ir lengvai atpažįstamų, tiek rečiau matomų lietuvių dailininko M. K. Čiurlionio paveikslų. Trumpą kelionę „Angelų takais“ lydi paties M. K. Čiurlionio ir kompozitoriaus Mindaugo Urbaičio muzika.

Su Kėdainių senamiesčio paslaptimis atvykusius supažindino istorijos mokytojas Romualdas Mišeika. Svečiai aplankė vieną seniausių Lietuvoje Kėdainių krašto muziejų, kur pristatytos  interaktyvios ekspozicijos „Kėdainių ryšiai su pasauliu“ ir „Kėdainiai – daugiatautis Abiejų Tautų Respublikos miestas“. Apie pagrindinius mieste buvusius objektus lankytojui pasakoja interaktyvus žemėlapis ir septyni personažai – to laikotarpio Kėdainių gyventojai. Ekskursijos dalyviai ne tik girdėjo, ką pasakoja personažai, bet ir matė juos konkrečioje vietoje, kurios aplinka atkurta naudojant šiuolaikinius informacinių technologijų sprendimus – kompiuterinę 3D animaciją.

Paskutinę dieną Kėdainių SJMC bendruomenės nariai ir kolegos iš Latvijos viešėjo Palangoje, kur aplankė Gintaro muziejų ir, naudodamiesi interaktyviu žemėlapiu, keliavo senuoju „Gintaro keliu“, susipažino su šiuolaikine interaktyvia gintaro amuletų interpretacija kūrybinėse dirbtuvėse. Kiekvienas dalyvis galėjo pats pasigaminti savo gimimo datą atitinkantį suvenyrą – savo rankų darbo amuletą.

Atsisveikinant susitikimo dalyviai pastebėjo, kad  abi šalys šiek tiek skiriasi mokymosi visą gyvenimą koncepcijos praktinių priemonių atžvilgiu, o taip pat tradicijomis ir požiūriu į šią sritį, todėl labai svarbu, naudinga ir net būtina nuolat dalintis gerąja patirtimi, plėtoti partnerystes.

Jūratė Vaitonienė, Neformaliojo suaugusiųjų švietimo skyriaus vedėja,

Aleksandr Izotov, anglų kalbos mokytojas