ES FINANSUOJAMŲ PROJEKTŲ ĮGYVENDINIMAS

2023-01-16 By SMCadm Off

DRAUGIŠKA SENJORAMS BENDRUOMENĖ

Projekto „Draugiška senjorams bendruomenė“, finansuojamo Europos socialinio fondo ir Kėdainių rajono savivaldybės tikslas – padidinti senyvo amžiaus žmonių, kitų atskirtį patiriančių bendruomenės grupių integraciją į ekonominę, socialinę, visuomeninę, kultūrinę erdvę ir mažinti jų socialinę atskirtį. Įgyvendinant numatytą veiklą, siekiama plėtoti sociokultūrines, užimtumo bei pagalbos namuose paslaugas senjorams ir neįgaliesiems. Parengtos ir įgyvendintos socialinių įgūdžių tobulinimo programos: „Bendravimo algoritmai“, „Harmonija TAU“, „Kiekvieną dieną su IT“, „Smegenų mankšta“, „Parodyk, ką moki“. Pravesti įvairių dailės technikų praktikumai, sveiko maisto gamybos dirbtuvės. Suorganizuotos išvykos į muziejus ir kitus kultūrinės veiklos objektus, organizuojamos sveikatingumo ir socialinių ryšių užmezgimo stovyklos. Projekto inovatyvumą sudaro tai, kad, pritaikius patalpas ir įsigijus reikalingą įrangą, visos numatytos veiklos ir priemonės įgalina teikti Kėdainiuose dienos užimtumo paslaugas senyvo amžiaus asmenims.

Idėjos įgyvendinimas remiasi sisteminiu požiūriu: nauja kokybė kuriama – įtrauktis didinama apjungiant susijusias sritis: senjorų socialinių įgūdžių tobulinimą, kūrybiškumo, bendravimo, bendradarbiavimo, kultūrinio dialogo bei savitarpio pagalbos ir savanorystės skatinimą. Apmokyti   12 savanorių vykdė savanorišką veiklą bendruomenėje, lankydami vienišus senolius ir padėdami jiems buityje.

Projekto partneriai – nevyriausybinės organizacijos: Kėdainių trečiojo amžiaus universitetas ir Kėdainių miesto brandaus amžiaus žmonių klubas „Rudenėlis“ prisideda prie dienos užimtumo paslaugų senjorams ir savanoriškos veiklos organizavimo, padeda užmegzti ryšius su konkrečiose bendruomenėse gyvenančiais tikslinės grupės asmenimis. Projektas buvo įgyvendintas kartu su Kėdainių miesto VVG kaimyninėje teritorijoje Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centre veikiančiu Trečiojo amžiaus universitetu, kas sudarė galimybes dalintis patirtimi ir kurti bendradarbiavimo tinklą.

Projekto veikla buvo aprašyta Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacijos leidinyje „Savišvieta“, 2021 Nr. 1, „Draugiška senjorams bendruomenė“.