JAUNIEJI MEDŽIO DROŽĖJAI TRADICIŠKAI NUSKYBĖ LAURUS

2024-03-21 By SMCadm Off

Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro Neformaliojo vaikų švietimo skyriaus Medžio drožybos studijos mokiniai, vadovaujami pedagogo, ilgamečio medžio drožybos eksperto Audriaus Vasiliausko, šįmet tradiciškai dalyvavo šalies etnokultūros konkurso ,,Sidabro vainikėlis‘‘ rajono ture. Ne vienerius metus rajono, zonos ir šalies turuose  mokytojo Audriaus kūrybiški drožėjai tapo nugalėtojais. Jaunieji drožėjai, anot  mokytojo, ,,beveik du metus ruošėsi šiam konkursui, nes konkursas taip pat vyksta kas du metai. Ruošėsi visi programos dalyviai, o jų kasmet 12-14, besimokančių miesto ugdymo įstaigų 5-12 klasėse. Dėl amžiaus, patirties, motyvacijos, kt. asmeninių galimybių sudėtinga  pasiekti laurus, bet vien mokyklinėje atrankoje aiškiai išsiskyrė  lyderiai, kurie nuosekliai, atkakliai, kruopščiai  rengė po 5 darbus konkursui‘‘.

Į apskrities sekantį etapą pateko Vidmantas Kubilius, išdrožęs   Kėdainių bažnyčių paveikslus, ir Jokūbas Katkus, parengęs Aukštaičių gryčios maketą. Laukia galutinis turas – respublikos komisijos verdiktas.   

Jokūbas Katkus, Kėdainių Šviesiosios  gimnazijos mokinys, Medžio drožybos studijoje išdrožęs itin profesionalius darbus. Tai „Dekoratyvinė lėkštė“, 2022 m., „Prieverpstė“, 2023 m., „Gyvenamasis aukštaičių namas – gryčia“, 2022 – 2024 m . Medžiaga ir technika:  medis, tekinimas, pjovimas ir raižymas,  medis, drožyba, pjovimas ir  raižymas ir  medis, metalas, fanera, nendrės drožimas, raižymas ir  pjovimas –  paklūsta ne kiekvienam ir  įvaldoma tik itin  kruopštaus, mylinčio medžio darbus jaunojo  kūrėjo. Jokūbui tai pavyksta ir tikėtini nauji kūrybiniai darbai.

Vidmantas Kubilius, Kėdainių PRC abiturientas, sėkmingai lankantis Medžio drožybos užsiėmimus, mokytojo A. Vasiliausko nuomone, ,,puikiai bendrauja su medžiu“, kūrybiškas, sumanus, tinkamai valdo  dermių  technikas: fanera, metalas, tekinimas, pjovimas, drožyba ir  raižymas; tekinimas drožyba, pjovimas ir raižymas; drožimas, raižymas ir  pjovimas. Tokia metodika atlikti  paveikslai: „Šv. Juozapo bažnyčia“, 2021 m.,   „Kėdainių minaretas“,  2022 m. ,  „Kristaus atsimainymo cerkvė“,   2022 m.  ir   2024 m.

A. Vasiliauskas, pats būdamas profesionaliu menininku ir amatų meistru, atsargiai, bet palankiai vertina ir kitų mokinių darbus, bet patikina: ,,Vieną darbą padaręs  negali tapti tikru medžio drožėju, o pagirtieji pradžiamoksliai dažnai  ima ir užriečia nosis… Kas toliau?…Visaip būna, bet neturiu tinkamo pavyzdžio, kad  vienerius metus pasimokęs studijoje galėtų varžytis konkursuose ar drožtų pagal užsakymus. Medis nesikandžioja, tačiau darbo procese baltų rankelių  nebelieka… Galvoju, gal tai įgimta, o gal įgyta sūriu, bet maloniu dvasiai prakaitu. Visada dirbu su pamėgusiais medį ir visada laukiu naujų mokinių, kurie sėkmingai ir ne  metams įsijungtų į mūsų būrelį, du kartus   per savaitę garbingai triūstų  centro medžio dirbtuvėse ir modeliuotų savo idėjomis ir kūryba grįstus darbus. Ir, žinoma,  užsiaugintų savyje vis modernėjančią, populiarėjančią, nepigią, bet labai įdomią, unikalią profesiją visam gyvenimui“.

Tad palinkėkime mokytojui Audriui ir jo ugdytiniams Jokūbui, Vidmantui visų puoselėjamų  lūkesčių išsipildymo, o  šalies konkurse ,,Sidabro vainikėlis“ – garbingiausių pripažinimų ir, žinoma, apdovanojimų.   

Alma Jociuvienė

Neformaliojo vaikų švietimo skyriaus vedėja