JAUNIMO VAKARAI ĮNEŠĖ GYVUMO

2023-08-08 By SMCadm Off

Gudžiūnai – tolimiausia Kėdainių rajono gyvenvietė, į kurią vyksta jaunimo darbuotojai iš Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro kiekvieną savaitę. Mobilų darbą su jaunimu finansuoja Jaunimo reikalų agentūra pagal įstaigos projektinę iniciatyvą „Keliaujanti jaunimo erdvė“. Patalpas šiai veiklai su jaunimu suteikė Gudžiūnų seniūnija buvusioje mokykloje, o visas reikalingas priemones atsiveža jaunimo darbuotojai. Bendradarbiaujant su čia pat veikiančiu vaikų dienos centru Gudžiūnuose sudaromos galimybės įvairaus amžiaus vaikų ir jaunimo užimtumui po pamokų.

„Kiekvienas lankomas projekto veiklos taškas turi savo ypatumų“, – pastebi Kėdainių SJMC Neformaliojo suaugusiųjų švietimo skyriaus vedėja Jūratė Vaitonienė. Projekto įgyvendinimo komanda aiškiai įvardijo, kad šioje atokioje vietovėje akivaizdžiai jaučiamas individualaus darbo su jaunais žmonėmis trūkumas. „Jau pirmą šių metų pusmetį psichologinėse konsultacijose teko spręsti socialinių santykių, emocijų, elgesio ir priklausomybių prevencijos problemas. Tokių paslaugų trūksta ne tik mokyklinio amžiaus jaunuoliams, bet ir jaunoms šeimoms, kurių nariai apsilankė susitikimuose“, – pasakoja ir psichologė ir mobilaus darbo su jaunimu vykdytoja Ramunė Ūsė.

Vienas iš projekto „Keliaujant jaunimo erdvė“ uždavinių – skatinti jaunimo iniciatyvą vietos bendruomenėje, todėl  tokie bendruomeniški ryšiai plėtojami ne tik tarpinstituciniuose susitikimuose, bet ir prisidedant prie vietos iniciatyvų ir tradicijų palaikymo. Projekto komanda kartu su jaunimu dalyvavo stilizuotų margučių parodoje, Joninių vainikų pynimo edukacijoje, savanoriškai padėjo tvarkyti rekreacinę zoną prie tvenkinio. Jaunuolių rankomis „atgaivinta“ tinklinio aikštelė vėl tapo jaunų žmonių traukos centru ir praplėtė mobilaus darbo su jaunimu galimybes. Esant tinkamoms oro sąlygoms čia atvykę projekto dalyviai iš aplinkinių gyvenviečių gali aktyviai leisti laisvalaikį, užmegzti draugiškus santykius ir bendrauti. Jaunesnieji visada laukia virtualios realybės žaidimų, vyresnieji – dažniau renkasi pasivaikščiojimą, žygius pėsčiomis po apylinkes, stalo ir lauko žaidimus.

„Aš labai džiaugiuosi, kad atvažiuojate pas mus“, – emocijomis dalijosi viena iš lankytojų Austėja. Jaunuoliai pripažįsta, kad su jaunimo darbuotojais randa palaikymą, atsakymus į įvairius klausimus, pagalbą, kai jos reikia, „… čia galima tiesiog pasijuokti ir pakalbėti apie viską…“. Ir kita susitikimų dalyvė Giedrė pritaria, apie mobilų darbą su jaunimu atsiliepdama tik teigiamai: „Tai labai produktyvus laiko praleidimas, nuoširdus bendravimas vieniems su kitais …“. „Daugiau laiko praleisdama su savo miestelio jaunimu ir atvykstančiais svečiais aš jaučiuosi gyva!“, – patikina Austė ir priduria, kad dalyvavimas veikloje paskatino savanoriauti vaikų dienos centruose, dirbti su jaunimu. „Labai džiaugiuosi, jog tapau šios iniciatyvos dalimi!”.

Gudžiūnų miestelio gyventojai ypatingai vertina mobiliojo darbų su jaunimu jų gyvenamojoje aplinkoje svarbą. Jie džiaugiasi, kad jaunuoliams buvo suteikta galimybė apsilankyti ir Kėdainių SJMC Atvirajame jaunimo centre „LANG‘as“, dalyvauti komandiniame žaidime ten veikiančiame Pabėgimo kambaryje. Tėvai ir globėjai neslepia, kad dideli atstumai iki artimiausių miestų riboja jaunimo neformaliojo ugdymosi galimybes. Mokyklinio amžiaus jaunuoliams iš aplinkinių kaimų sudėtinga pasiekti ir Gudžiūnų miestelį. Atsižvelgiant į situaciją, kartu su Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro bendradarbiavimo partneriais, savivaldybės, seniūnijos ir bendruomenės atstovais buvo aptartos pavėžėjimo galimybės, kad kuo daugiau šio krašto jaunimo ir vaikų galėtų dalyvauti turiningo laisvalaikio veiklose.

Projekto „Keliaujanti jaunimo erdvė“ komandos informacija