JUNGIANTI INICIATYVA – POZITYVIOS ENERGIJOS UŽTAISAS

2023-01-18 By SMCadm Off

Skirtingas organizacijas jungianti iniciatyva. Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras, prisidėdamas prie Kėdainių miesto 2016–2022 m. vietos plėtros strategijos įgyvendinimo, nuo 2020 metų įgyvendina projektą „Draugiška senjorams bendruomenė“, kuriam finansavimą skiria Europos socialinis fondas ir Kėdainių rajono savivaldybė. Iniciatyvos esmė – Kėdainiuose gyvenančių senyvo amžiaus žmonių integracijos į socialinę, visuomeninę ir kultūrinę veiklą didinimas. Tokiu būdu praktiškai įgyvendinama aktyvaus senėjimo idėja: stiprinami socialiniai ryšiai, suteikiamos esamo laiko poreikius atitinkančios žinios ir lavinami naudojimosi moderniomis technologijomis įgūdžiai, padedama kuo ilgiau išsaugoti sveikatą ir darbingumą, atstatomas poreikis būti reikalingiems ir suteikiama galimybė pritaikyti asmeninę patirtį savanoriškoje veikloje.

Sociokultūrinė projekto veikla ir meninė saviraiška. Siekiant atliepti projekto dalyvių meninės saviraiškos, bendravimo bei bendradarbiavimo ir kitus sociokultūrinius poreikius, meninės saviraiškos ir užimtumo paslaugos teikiamos keliomis kryptimis: organizuojami teminiai praktikumai, išvažiuojamieji renginiai – kultūrinės (edukacinės) išvykos ir aktyvaus poilsio stovyklos. Meninės saviraiškos priemonėmis kuriamos naujos tradicijos dalyvius sutelkia į darnią bendraminčių grupę.

Laiko poreikius atitinkančių žinių atnaujinimas. Socialinių įgūdžių tobulinimas ir nuolatinis žinių atnaujinimas padeda visiems žmonėms prisitaikyti prie sparčios pažangos, socialinių pokyčių, ir tai ypač svarbu atskirtį patiriančioms visuomenės grupėms. Pagal Kėdainių SJMC projektą senjorams yra parengtos ir įgyvendinamos socialinių įgūdžių tobulinimo programos, skirtos tarpkultūrinės komunikacijos tobulinimui,  streso valdymui ir konstruktyviam problemų sprendimui, pagalbai neatsilikti nuo informacinių bei kompiuterinių technologijų pažangos,  atminties lavinimui mokantis užsienio kalbos, meninei saviraiškai ir kūrybinių galių išlaisvinimui.

Savanorystė vyresniame amžiuje – galimybė padaryti gyvenimą gražesnį. Pagal projektą „Draugiška senjorams bendruomenė“ surinktai 12 savanorių grupei organizuoti mokymai „Pagalba slaugant asmenis namų aplinkoje“. Parengti projekto dalyviai lanko sergančius, vienišus, neįgalius asmenis, padeda jiems atlikti asmens higienos procedūras, susitvarkyti namus ir aplinką, nuperka maistą ir medikamentus, palaiko bendravimą. Projekto savanoriai prisipažįsta, kad jiems ši veikla – tai būdas panaudoti turimą patirtį, nelikti vienišiems ir tobulėti esant bet kokio amžiaus.

Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro projekto „Draugiška senjorams bendruomenė“ organizatoriai tikisi, kad ši daugiasektorinė iniciatyva prisideda prie amžiui draugiškos aplinkos ir bendruomenės kūrimo mieste. Projekto dalyvių gyvybingumas, smalsumas ir aktyvumas tik patvirtina, kad vyresnis amžius tebėra aktyvaus gyvenimo tarpsnis, o senjorų gyvenimiška patirtis  yra vertingas pagrindas skatinti kartų bendruomeniškumą.