Šalies mokinių kūrybinių IT darbų konkurso rezultatai džiugina

2022-07-04 By SMCadm Off

Mokslo metų pabaigoje susumavome mūsų Centro Neformaliojo vaikų švietimo skyriaus mokytojų organizuoto  šalies mokinių IT kūrybinių darbų konkurso ,,Švarus pasaulis – laimingas žmogus“ rezultatus. Matyt, konkursas taps tradiciniu, nes jau antri metai  jame sėkmingai dalyvauja gausus būrys jaunųjų kūrėjų iš Kėdainių, Šiaulių, Kauno, Panevėžio, Druskininkų, Klaipėdos, Vilniaus. Robotikos  klubo mokytojo metodininko Lino Vilčinsko svajonė tapo realybe. Anot konkurso idėjos autoriaus Lino, ,,mokiniams įdomu kurti žaidimus, juos žaisti, ugdytis loginį mąstymą, kūrybinius gebėjimus, tobulinti IT kompetencijas, dalintis patirtimis, o mokytojams smagu stebėti jauno žmogaus visapusišką ūgtį, suteikiant naujų žinių ir praktinių įgūdžių“.

Atsižvelgusi į konkurso dalyvių amžių ir patirtines galimybes konkurso vertinimo komisija nutarė vertinti pagal klases dalyvių darbus. Vertinti užkoduoti darbai nežinant nei mokyklos pavadinimo, nei mokinio pavardės. Pirmos klasės dalyvių grupėje I vieta atiteko Neitui Šatinskui, Kėdainių SJMC NVŠS Robotikos klubo mokiniui, kurį konsultavo mokytojas L. Vilčinskas.  Trečios klasės grupėje laureatėmis  tapo Panevėžio Rožyno progimnazijos  mokinė Lukrecija Žukauskaitė, konsultavo mokytoja metodininkė Gražina Žalgevičienė, ir Klaipėdos Marijos Montessori mokyklos –darželio  mokinė Ema Spiriajevaitė, konsultavo mokytoja  Inga Sobutienė. Ketvirtos klasės mokinių grupėje sėkmingai laurus  nuskynė VDU klasikinio ugdymo mokyklos  mokinė Ugnė Survilaitė, konsultantė – mokytoja metodininkė Daiva Klimantavičienė. Penktokų grupėje Fortūna lydėjo pirmą vietą pelniusį Paulių Mikalauską, KSJMC NVŠS Robotikos  klubo mokinį, kurį konsultavo mokytojas L. Vilčinskas. Šeštos klasės grupėje nuglėtoja tapo Panevėžio ,,Vilties“ progimnazijos mokinė Rugilė Indriekutė, konsultantė – mokytoja Asta Sakalienė. Sveikiname laureatus ir juos konsultavusius moktojus!

Kūrybinė sėkmė lydėjo ir antros vietos laimėtojus: KSJMC NVŠS Robotikos klubo mokinį Liną Mišeiką ( mokytojas L. Vilčinskas), Kauno Veršvų gimnazijos mokinį Mantą Karvelį ( mokytoja metodininkė Sigita Grigaliūnienė), Šiaulių ,,Juventos” progimnazijos mokinį Astijų Kontrimą (mokytoja Diana Kontrimienė), Vilniaus ,,Ąžuolyno” progimnazijos mokinę  Odrę Jermačionok (mokytoja metodininkė Virginija Karužienė), Kėdainių rajono Šėtos gimnazijos mokinius Jaunių Sakalauską, Agnių Stašaitį, Benediktas Žagunį ir Osvaldą Civilką, Panevėžio ,,Saulėtekio” progimnazijos mokinę Aną Horban ( vyr. mokytoja Auksė Stasiškienė), Panevėžio ,,Vilties” progimnazijos mokinę Paulą Petrauskaitę ( mokytoja A. Sakalienė).

Trečioji vieta pripažinta Gabrielei Lembutytei, Šiaulių ,,Juventos” progimnazija, Joriui Šimoniui, Kauno Veršvų gimnazija, Tomai Graužytei, Druskininkų ,,Saulės” pagrindinė mokykla, mokytoja Alina Bikulč, Urtei Gečaitei, Klaipėdos Marijos Montessori mokykla –darželis, Benui Prascieniui,  ir Raigardui Birgeriui, KSJMC  NVŠS Robotikos klubas, Gabijai Lazauskaitei, VDU klasikinio ugdymo mokykla, Gustei Kirdeikaitei, Vilniaus ,,Ąžuolyno” progimnazija, Faustui Budriui, LSU Kėdainių ,,Aušros” progimnazija (vyr. mokytoja Rūta Meškauskaitė). Sveikiname diplomantus ir juos konsultavusius mokytojus!

Vertindami mokinių darbus vertinimo komisijos nariai Aistė Kanapeckaitė-Čerenkovienė, Ilma Rimkevičienė ir Edgaras Krikščiūnas atkreipė dėmesį į teminius atitikmenis, kūrybiškumą, estetiką ir ,žinoma, IT įvaldymą. Tematiką padiktavo pats  laikmetis, turintis daug ekologinių problemų. Jaunųjų kūrėjų idėjos, įprasmintos konkursiniuose darbuose, labai akivaizdžios, reikšmingos ir įrodančios, kad ugdymo įstaigose ekologinė tematika sėkmingai integruojama. Visi darbai, net ir nesurinkusieji aukštų balų, įdomūs, atliepiantys kasdienes mūsų visų problemas ir galimus sprendimus, jei iš tikrųjų visi esame suinteresuoti rūpintis gamta, sveikata, ekologija.

Nuoširdžiausiai sveikinu visus mokinius, konkurso dalyvius, ir mokytojus, sėkmingai konsultavusius jaunuosius kūrėjus. Esu dėkinga Vertinimo komisijos nariams už reiklumą, atsakingumą, atidumą ir geranoriškumo atmosferos palaikymą atsižvelgiant į mokinių  amžių, kūrybiškumą, technologinius gebėjimus.

Linkiu gražios vasaros ir turiningų atostogų. Tikėkime, kitąmet vėl susitiksime.

Alma Jociuvienė NVŠS vedėja, Konkurso organizacinės ir vertinimo komisijų pirmininkė