ES FINANSUOJAMŲ PROJEKTŲ ĮGYVENDINIMAS

2022-11-18 By SMCadm Off

ŠIURPNAKČIO SUSITIKIMAI JAUNIMO CENTRE

Šiurpnakčiui Kėdainių SJMC AJC „LANG’as” lankytojai ruošėsi intensyviai ir kruopščiai. Į svečius atvykę Krakių Atvirosios jaunimo erdvės „Gilė” lankytojai stebėjosi dekoracijų ir veiklų gausa.

Šią staigmeną susirinkusiems parengė projekto „Jaunimo erdvė be standartų“, finansuojamo Europos socialinio fondo IR Kėdainių rajono savivaldybės, savanoriai ir juos globojantys jaunimo darbuotojai su Jaunimo neformaliojo ugdymo organizatore Ramune Ūse priešakyje. Pradėję savanorišką veiklą projekto įgyvendinimo pradžioje jaunuoliai ją tęsia ir toliau. „Tai reikšminga pridėtinė iniciatyvos vertė, nuolatinė pagalba darbuotojams ir prasminga užimtumo veikla bendruomenėje patiems savanoriams“.

PROJEKTO „DRAUGIŠKA SENJORAMS BENDRUOMENĖ“ REZULTATAI: socialinių įgūdžių tobulinimo programos

Nuolatinis žinių atnaujinimas padeda visiems žmonėms, bet tai ypatingai svarbu atskirtį patiriančioms visuomenės grupėms, tokioms kaip  vyresnio amžiaus asmenys ar neįgalieji. Socialinių įgūdžių tobulinimas padeda prisitaikyti prie sparčios pažangos, socialinių pokyčių ir taip užsitikrinti kokybiškesnį gyvenimą bei gerovę.

Siekiant tobulinti socialinius įgūdžius ir tokiu būdu mažinti socialinę atskirtį, įgyvendinat Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro projektą „Draugiška senjorams bendruomenė“, finansuojamą Europos socialinio fondo ir Kėdainių rajono savivaldybės, buvo parengtos ir įgyvendintos 5 socialinių įgūdžių tobulinimo programos: 1) „Bendravimo algoritmai“ – padedančią užmegzti ir išlaikyti draugiškus ryšius su aplinkiniais;  2) „Harmonija TAU“ – skirtą pažinti ir įvertinti savo asmenybės pranašumus ir trūkumus, koreguoti savo elgesį stresinėse situacijose, konstruktyviai spręsti problemas; 3) „Kiekvieną dieną su IT“ – įgalinančią neatsilikti nuo technologijų pažangos, tvarkyti finansinius dokumentus internete, naudotis IT teikiamais bendravimo virtualioje aplinkoje privalumais;  4) „Smegenų mankšta“ – apimančią ne tik atminties lavinimą mokantis užsienio kalbos, bet ir padedančią išlaikyti socialinius ryšius su užsienyje gyvenančiais šeimos nariais – vaikais ir anūkais, skatinančią keliauti ir neužsisklęsti savo namų aplinkoje; 5) Meninės raiškos skatinimo programą „Parodyk, ką moki“ orientuotą į meninę saviraišką ir padedančią išlaisvinti kūrybines galias, sudarančią galimybes dalyvauti bendruomenės gyvenime koncertuojant šventėse ir susitikimuose.

Visi užsiėmimai buvo orientuoti į praktinę veiklą ir bendradarbiavimo grupių kūrimą, kas savaime mažina socialinę atskirtį ir didina socialinę integraciją. Programose dalyvavo daugiau kaip 100 Kėdainių miesto senjorų ir neįgaliųjų.

Projekto įgyvendinimo komandos informacija