Atviri naujoms galimybėms

2022-05-04 By SMCadm Off

Paskutinėmis balandžio dienomis į Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro Atvirų durų dieną susirinko ne tik gausus būrys jaunimo, veiklą su jaunimu vykdančių darbuotojų, organizatorių, bet ir savivaldybės vadovai, jaunimo politiką rajone formuojantys specialistai. Kartu su Jaunimo reikalų agentūra prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos tiesioginėje transliacijoje internetu 2022-ieji buvo paskelbti Europos ir Lietuvos jaunimo bei savanorystės metais. Tačiau svarbiausias dienos įvykis – Atvirojo jaunimo centro Kėdainiuose oficialus atidarymas. Kėdainių SJMC Atvirasis jaunimo centras „LANG‘as“ atvertė naują puslapį įstaigos istorijoje, savo pavadinime siųsdamas koduotą žinutę: Liekame Atviri Naujoms Galimybėms.

Renginyje dalyvavo Kėdainių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Paulius Aukštikalnis, administracijos direktorius Arūnas Kacevičius ir vyriausioji specialistė, jaunimo reikalų koordinatorė Justina Koriznaitė. Jaunimo politikos formuotojai džiaugėsi, kad aštuonerius metus svarstyta idėja pagaliau įgyvendinta, ir  vylėsi, kad Atvirojo jaunimo centro statusas leis pasiūlyti jaunimui daugiau įvairių turiningo laisvalaikio užimtumo galimybių. Kėdainių SJMC direktorė Irina Jančiukienė patikino, kad su jaunimu dirbanti profesionalų komanda yra kompetentinga, stipri ir pajėgi realizuoti visus jai keliamus tikslus. Visi pripažino, kad ši seniai brandinta Kėdainiuose iniciatyva pagaliau buvo įgyvendinta Kėdainių rajono savivaldybės vadovų, jaunimo reikalų tarybos, jaunimo reikalų koordinatorės ir Kėdainių SJMC darbuotojų komandos rezultatyvaus bendradarbiavimo dėka.

Atviro darbo su jaunimu patirtimis, sveikinimais ir linkėjimais dalinosi Kėdainių rajono Krakių, Pelėdnagių, Josvainių Atvirųjų jaunimo erdvių, Raseinių bei Radviliškio Atvirųjų jaunimo centrų bei Savanorių asociacijos „Spindulys“ atstovai. Šventės muzikinį foną kūrė projekto „Lietuvos balsas“ dalyvė Danielė Paužaitė bei Kėdainių muzikos mokyklos auklėtinė, aktyvi savanorė Kornelija Lukošiūtė. Renginį vedė Kėdainių SJMC Atvirojo jaunimo centro lankytojas Nojus Kripavičius ir šioje erdvėje savanorišką jaunimo tarnybą atlikusi Kamilė Valenčiūtė.

Antroje vakaro dalyje jaunimas sukosi prie stalo teniso, futbolo bei pulo stalų, leido laiką „Emocinės iškrovos“ kambaryje, žaidė stalo žaidimus, šoko su „Just dance“ programa. Jaunuoliai demonstravo išmonę medinių kaladėlių bokštų statymo rungtyje. Tarpkultūrinius ryšius su viešniomis iš Ukrainos padėjo užmegzti karaokė „Matau tavo balsą“, o smalsiausieji susipažino ir su jaunimo mobilumo galimybėmis Eurodesk tinklo žaidime.

Renginio organizatoriai dėkoja visiems dalyviams ir tikisi išlikti jaunimui patrauklia laisvalaikio praleidimo, neformalaus ugdymosi bei savanoriškos jaunimo tarnybos vieta, kur visada gera būti. Renginio organizavimui finansavimą skyrė Europos socialinio fondo agentūra ir Kėdainių rajono savivaldybė pagal projektą „Jaunimo erdvė be standartų“.

Jūratė Vaitonienė, NSŠ skyriaus vedėja,

Ramunė Ūsė, jaunimo neformaliojo ugdymo organizatorė