ES FINANSUOJAMŲ PROJEKTŲ ĮGYVENDINIMAS

2022-07-28 By SMCadm Off

SENJORAI HARMONIJOS IEŠKOJO GAMTOJE

Nors paprastai vasarą Trečiojo amžiaus universiteto senjorai atostogauja, tačiau šiuo išskirtiniu pandemijos laikotarpiu, atlaisvinus karantino suvaržymus, veikla buvo atnaujinta dar intensyvesniu ritmu. Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro projekte „Draugiška senjorams bendruomenė“, kurį finansuoja Europos socialinis fondas ir Kėdainių rajono savivaldybė, numatyti mokymai vasarą vyksta saugioje gamtos aplinkoje, laikantis nurodytų reikalavimų. Jau antrą savaitę senjorai susitinka Kėdainių miesto parke, džiaugiasi bendravimu ir stengiasi atrasti vidinę ramybę.

Programa „Harmonija TAU“ – skirta socialinių įgūdžių tobulinimui ir apima savęs pažinimo, emocijų ir jausmų valdymo, dvasinės sveikatos stiprinimo, natūralaus atsipalaidavimo ir judesio meno gebėjimų tobulinimą. Mokymuose dalyviai išbando kvapų, judesio, garso, miško terapijų galimybes, atsipalaiduoja kūrybinėse dirbtuvėse su dzenraizgymu, fraktalais, gamtos koliažais, susipažįsta su savimasažo, kvėpavimo ir kitomis relaksacijos technikomis. Veikla vykdoma mažose 6-7 asmenų grupėse, kuriose dalyviai gali artimiau susipažinti, drąsiau pasidalinti patirtimi ar idėjomis, kaip ir kur galima pritaikyti išbandomas meno terapijos ir relaksacijos technikas.

Kaip pastebi užsiėmimų lektoriai, tokie susitikimai neabejotinai padeda senjorams pažinti ir įvertinti savo asmenybės pranašumus ir trūkumus, koreguoti savo elgesį stresinėse situacijose, konstruktyviai spręsti problemas. Juk neužtenka vien tik rūpintis savo kūnu, savijauta, fizine būkle. Ypatingą reikšmę turi ir bendravimas bei patiriamos emocijos. Svarbu atpažinti nerimą, kurį jaučiame, suprasti, kad tam tikru metu normalu jausti baimę, nerimą, pyktį, liūdesį, nusivylimą. „Mokymų programa išsiskiria tuo, kad vyksta atviroje erdvėje ir gamtos apsuptyje, vietoje, kurioje vien tik būdami dalyviai gali įkvėpti ramybės ir pailsinti akis. Vykdomos veiklos dar labiau padeda įvertinti gamtos grožį ir pajusti teikiamą naudą kūnui ir sielai“, – pasakoja lektorė. Įvairios relaksacinės praktikos pritaikomos kiekvienam dalyviui individualiai pagal jo galimybes.

Projekto įgyvendinimo komandos informacija

GAUDOME VASARĄ!!!

Projektas „Jaunimo erdvė be standartų“, finansuojamas Europos socialinio fondo, tęsiasi. Smagu pasidalinti akimirkomis iš užsiėmimų, kuriose užfiksuotos dalyvių emocijos: „BĖGOME“ iš kambario, tepėme LINKSMUOSIUS sumuštinius ir rinkome išradingiausią tepėją, statėme PILIS, rašėme PROTINGAS mintis, mosavome „MAKARONAIS“ ir dar daug visko…“. Teminės popietės ir aktyvaus poilsio užsiėmimai vyko pagal projekto renginių planą.

Susitikimuose diskutuojama aktualiomis jaunimui temomis, gaminama ir ragaujama, šokama, piešiama, daug žaidžiama ir bendraujama. Visą tai yra pagardinama gera nuotaika!!!! Užsiregistravę į mokymus dalyviai renkasi Kėdainių SJMC vidiniame kiemelyje, lauke.

Užsiėmimų ciklo pabaigą nuspalvinome geltonai! Oras buvo – užsakytas! Mokymų dalyviai dalinasi gera nuotaika ir pozityviu nusiteikimu. Baigiantis mokymams dalyviai jaučiasi kaip viena komanda, o tai, ką išmoko, planuoja pritaikyti ar jau pritaiko savo kasdienybėje. Taip pat visi džiaugiasi, kad po ilgo laiko patyrė tikrą gyvo bendravimo džiaugsmą.

Projekto įgyvendinimo komandos informacija