Žemiški ir nežemiški malonumai Klaipėdoje nustebino daug ko mačiusius senjorus

2022-07-18 By SMCadm Off

„…Ačiū už gerą nuotaiką, energiją ir saulėtą dieną, kurią atvežėte iš vidurio Lietuvos“, – tokiais  žodžiais atsisveikino su Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro (SJMC) Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) senjorais Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro gidė Vilija, vedusi ekskursiją „Paragauk Klaipėdos“. Nepabijoję niūrių oro prognozių, savaitgalį senjorai lankėsi uostamiestyje, kur plevėsavo tarptautinio folkloro festivalio – „Europiada“ vėliavos, šurmuliavo tradicinės Aludarių dienos dalyviai, o įvairiausius pasaulio virtuvių patiekalus siūlė paragauti gatvės maisto furgonėliai.

Kaip pristato organizatoriai, „Paragauk Klaipėdos“ – tai 2 val. trukmės pasivaikščiojimas pėsčiomis su gidu po Klaipėdos senamiestį. Gastronominis-marinistinis maršrutas sukurtas tiems kas nori ne tik pamatyti bet ir paragauti. Ekskursijos dalyviai sužinojo apie įvairius miesto paveldo objektus: pasisveikino su „Juoduoju Klaipėdos vaiduokliu“, įsitikino senamiesčio „Katino džentelmeno veidu“ slaptomis galiomis, pašnabždėjus savo norus į „Stebuklingo peliuko“ ausis, ragavo firminių sumuštinukų su silke ir slapto recepto sūrio lazdelių, beldė laimei į medines miesto duris, sužinojo dviejų brolių istoriją apie Klaipėdos vardo kilmę, kvietė sėkmę liesdami prie pastato sienos pritvirtintą „kaminkrėčio“ sagą, atsigaivino išskirtiniu jūrinininkų gėrimu tikrame laive – uostamiesčio simbolyje „Meridiane“.

Kita išvykos dalis užbūrė visus ekskursjos dalyvius. Tai žvilgsnis į kitą pasaulį, trumpa kelionė „Angelų takais” po įspūdingiausius ir gražiausius M. K. Čiurlionio kūrinius ir galimybė bent trumpam atsiriboti ir pabūti kitoje šviesoje. Senjorai pažvelgė į menininko paveikslus jo  muzikos fone pro virtualios realybės akinius. „Iš ties, šiomis dienomis viskas kitaip. Daug nerimo, baimės, tylos ir nežinios… Visas mūsų pasaulis susideda iš atskirų simfonijos dalių, bet visumoje viskas skamba dar gražiau ir įspūdingiau“. Nei vienas pamatęs filmą neliko abejingas: kelionė M. K. Čiurlionio paveikslais vieniems – atgaiva, kitiems – nusiraminimas, o tretiems – įkvėpimas…

Prieš atsisveikinant su uostamiesčiu, senjorai trumpam įsiliejo į Europos žmonių draugystės ir bendrystės šventę „Europiadą“. Čia dar spėjo pamatyti, kaip per šokį, dainą ir muziką kolektyvai iš įvairių regionų dalijasi savo tradicijomis ir kultūriniais ypatumais tiek tarpusavyje, tiek su šventę priimančio miesto gyventojais.

Belieka pridurti, kad per tris Kėdainių SJMC projekto „Draugiška senjorams bendruomenė“ įgyvendinimo metus TAU senjorai turėjo galimybę pamatyti iš tiesų nemažai. Pažintinės – kultūrinės išvykos į įvairius Lietuvo miestus ne tik praplėtė akiratį, pakylėjo virš kasdienybės, bet ir paskatino bendravimą ir bendrystę. Projektui finansavimą skyrė Europos socialinis fondas ir Kėdainių rajono savivaldybė.

Jūratė Vaitonienė, Kėdainių SJMC Neformaliojo suaugusiųjų švietimo skyriaus vedėja.