IT KŪRYBINIŲ DARBŲ KONKURSAS ATSKLEIDĖ MOKINIŲ KŪRYBIŠKUMĄ IR KOMPETENCIJAS

2023-05-31 By SMCadm Off

Per du mėnesius trukęs respublikinis mokinių IT kūrybinių darbų konkursas ,,Robotai – mūsų pagalbininkai‘‘ pagaliau   turi savo laureatus. Jais tapo net 6 geriausi iš geriausių Lietuvos mokinių, kurie ryžosi sukurti itin įdomius kūrybinius darbus, pasakojančius apie mūsų kasdienybę ir laisvalaikį, apie robotus ir dronus, mūsų pagalbininkus, jei mes mokame su jais draugauti. Nugalėtojais pripažinti  Ugnius Berankis, Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro NVŠS Robotikos klubo mokinys (konsultavo mokytojas Linas Vilčinskas), Paulius Šimaitis, Kėdainių J. Paukštelio progimnazijos mokinys (konsultavo mokytojas Linas Vilčinskas), LSU Kėdainių ,,Aušros‘ progimnazijos mokiniai Faustas Budrys ir Nojus Toleikis (mokytoja konsultantė Rūta Meškauskaitė) ir Panevėžio ,,Vilties“ progimnazijos mokinė Rugilė Indriekutė, kurią konsultavo mokytoja Asta Sakalienė.

Nuoširdžiai sveikiname konkurso laimėtojus ir jų mokytojus, linkėdami gerų mokslo ir  įvairiausių konkursų rezultatų,  aktyvaus dalyvavimo įvairiuose renginiuose gilinant žinias ir kompetencijas.

Džiugina ir  2-3 vietų laimėtojų darbų kūrybiškumas, technologiniai gebėjimai, skatinantys  toliau  tobulėti šioje įdomioje veikloje. Diplomantų gretose – Armandas Žibas (Kėdainiai), Amelija  Vinčeriauskaitė (Šiauliai), Lukrecija Žukauskaitė (Panevėžys), Sajus Vozbutas ( Klaipėda), Airinas Monkevičius ir Jaunius Sakalauskas (Kėdainiai), Paula Petrauskaitė (Panevėžys),  Saulė Gaidžiūnaitė ( Klaipėda), Linas Mišeika (Kėdainiai), Adomas Kižys (Kaunas), Justas Duoba (Kaunas), Joris Šimonis (Kaunas), Faustas Budrys (Kėdainiai).

Mokiniai, kuriems skirtos paskatinamosios vietos, manyčiau, esą taip pat laimėtojai, nes pasirinktose tematikose gausu praktinių, kasdienių problemų sprendimų, patarimų, asmeninės patirties, išminties išmonės, tačiau po metų pagilinusi  technologines kompetencijas  ši mokinių grupė – potenciali laimėtoja.

Mūsų Centro pedagogų sumanytas konkursas  ir laurų siekiamybė nėra labai lengvai pelnoma sėkmė, nes mokymosi kelyje būtina aktyvi mokinio ir mokytojo komunikacija, einant nuo žinių iki praktinių kūrybinių bandymų, iki apsisprendimų, su kuria intelektine idėja patogiau draugauti sukuriant veikiantį filmuką – žaidimą. Todėl labai džiaugiamės sumanių mokytojų iniciatyvomis. Ne viena šalies mokykla, ne vienas mokytojas nuo pat konkurso gimimo rengia ir konsultuoja mokinius, skatina dalyvauti ir atsakingai žengti į olimpą.

Mus, konkurso organizatorius, sužavėjo aktyvūs, veiklūs pedagogai,  konsultavę mokinių konkurso eigoje rengiant darbus.  Tai Linas Vilčinskas ( Kėdainiai), Rūta Meškauskaitė (Kėdainiai), Asta Sakalienė (Panevėžys), Diana Kontrimienė (Šiauliai), Gražina  Žalgevičienė (Panevėžys), Lina Juknevičienė (Klaipėda), Valdas Dirsė ( Kėdainiai), Daiva Imbrasienė (Klaipėda), Sigita Grigaliūnienė (Kaunas), Audronė Gailiūnienė ( Kėdainiai), Alina Bikulč ( Druskininkai), Inga Miliauskienė ( Kaunas).

Dėkojame visiems pedagogams ir mokiniams už aktyvų dalyvavimą šalies mokinių IT kūrybinių darbų konkurse.

Linkime  visiems rezultatyvios mokslo metų baigties, smagios, turiningos, sveikos, saulėtos vasaros, puikaus  atostogų laisvalaikio. Po metų susitiksime – turime auksinių minčių projektams ir konkursams!

Konkurso rezultatai ir laureatų darbai:

1–2 klasių kategorija: Ugnius Berankis, 1 klasė, Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras, mokytojas metodininkas Linas Vilčinskas; darbo pavadinimas ir nuoroda:

Švaruolis – https://scratch.mit.edu/projects/822413834/

3–4 klasių kategorija: Paulius Šimaitis, 4 klasė, Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazija, pradinių klasių mokytojas Linas Vilčinskas; darbo pavadinimas ir nuoroda:

Pristatyk siuntas dronu! – https://scratch.mit.edu/projects/800780400/

5–6 klasių kategorija: Faustas Budrys (5b klasė) ir Nojus Toleikis (6b klasė), LSU Kėdainių „Aušros” progimnazija, informatikos vyr. mokytoja Rūta Meškauskaitė; darbo pavadinimas ir nuoroda:

Robotai, mūsų pagalbininkai – https://scratch.mit.edu/projects/818449668

7–8 klasių kategorija: Rugilė Indriekutė, Panevėžio „Vilties“ progimnazija, pradinių klasių mokytoja ekspertė Asta Sakalienė; darbo pavadinimas ir nuoroda:

Robotų pasaulis – https://scratch.mit.edu/projects/834367840/?fbclid=IwAR0oErlY4nK_L28il55G2BSjEmBGd1Z7BzGFs1myiUV9qD9JSrHoVNi0X-8

Alma Jociuvienė, NVŠS vedėja, konkurso  komisijos pirmininkė

Edgaras Krikščiūnas, NVŠS mokytojas, konkurso administratorius