Jaunimo erdvė atvėrė duris vasarai

2021-06-09 By SMCadmin Off

Europos jaunimo savaitė 2021 Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre prasidėjo Atvirų durų diena. Renginį organizavo Kėdainių SJMC Atvirosios jaunimo erdvės komanda, įgyvendinant projektą „Jaunimo erdvė be standartų“, finansuojamą Europos socialinio fondo ir Kėdainių rajono savivaldybės. Susirinkęs jaunimas turėjo puikią galimybę ne tik pasidžiaugti jau įvykdytos laisvalaikio užimtumo veiklos rezultatais, bet ir susipažinti su šią vasarą dar tik planuojamomis pramoginėmis – edukacinėmis programomis.

Kėdainių SJMC direktorė Irina Jančiukienė, sveikindama Atvirų durų dienos dalyvius, džiaugėsi karantino atlaisvinimu ir aktyviu jaunimo, pasiilgusio gyvo bendravimo, dalyvavimu. Renginyje apsilankiusi Kėdainių rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Vilma Dobrovolskienė linkėjo visiems dirbantiems su jaunimu naujų kūrybinių idėjų ir neblėstančio tikėjimo savo darbo prasme, o jaunimo reikalų koordinatorė Emilija Mickevičienė padėkojo organizatoriams už rajone veikiančių atvirųjų jaunimo erdvių bendradarbiavimo skatinimo iniciatyvas.

Užsiėmimų vadovė Liveta, jau praeitą vasarą dirbusi su jaunimu, pristatė planuojamą įgyvendinti komandinio darbo praktikumą „Mes – jėga“ ir kartu su programos dalyvėmis pakvietė visus susirinkusius šokti „Flash‘mobą“. Jaunimo neformaliojo ugdymo organizatorė Ramunė Atvirojoje jaunimo erdvėje pristatė Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos „EURODESK“ programos, kurios atstovais šiais metais tapo Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras, misiją, paskirtį, partnerių funkcijas. Pranešimo klausytojai sužinojo apie tarptautines ir namų mokymosi galimybes, supažino su informaciniu puslapiu www.zinauviska.lt.

Menų palapinėje įsikūrusios Lina ir Ramunė supažindino dalyvius su vasaros Meno terapijos mokymais, kurie bus įgyvendinami keliomis kryptimis: dailės terapijos studija „Paleisk“, socialinės dramos studija „Mano akimis“. Renginio dalyviai susiskirstę į nedideles grupes piešė bendrus piešinius ir džiaugėsi, kad gali suprasti komandos narius be žodžių. Meniniuose vaizdiniuose ant popieriaus lapų atsiskleidė ne tik šios saulėtos dienos nuotaika, bet ir grupės dalyvių charakteris.

2020 m. Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre buvo pradėtas įgyvendinti dar vienas projektas skirtas jaunimui „Profesinių įgūdžių gidas – galimybė tau“, finansuojamas  Europos socialinio fondo ir Kėdainių rajono savivaldybės. O šį pavasarį jau baigiamos vykdyti dvi neformaliojo profesinio mokymo programos „Taikomasis menas – medžio drožyba“ ir „Atpalaiduojančių grožio paslaugų ir relaksacijos praktikumas“. Šių grupių dalyviai dabar jau atlieka savanorišką praktiką Kėdainių krašto muziejuje ir VšĮ „Gyvenimo namai sutrikusio intelekto asmenims“. Atvirų durų dienoje jaunuoliai kartu su mokytojais Audriumi ir Sandra pristatė praktinio mokymo rezultatus – meninės drožybos dirbinius ir relaksacinės mankštos pratimus. Renginio nuotaiką kūrė, dalyvių srautus karantino sąlygomis valdė ir jų saugumu rūpinosi šio projekto programos „Darbas su jaunimu ir renginių organizavimas“ savanoriai su mokytoja Sigita.

Kėdainių SJMC atvėrė Jaunimo erdvės duris vasarai, o organizatoriai laukia jaunų žmonių, tikėdamiesi, kad karantinas baigsis ir jaunimas vėl galės drąsiai apsikabinti ir džiaugtis artimu, gyvu bendravimu be kaukių.

Vaitonienė, skyriaus vedėja