Kūrybiškumą savyje galima išlaisvinti bet kuriame amžiaus tarpsnyje

2021-04-18 By SMCadmin Off

Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro Trečiojo amžiaus universiteto veiklos organizatoriai jau senokai suprato, kad senjorai, lankantys meninės saviraiškos užsiėmimus – tikras, neišsenkantis kūrybiškumo šaltinis. Tokios veiklos metu patys dalyviai pristato savo talentus ir išskirtinius gebėjimus. Krepšių ir lietuviškų sodų pynimas, dekupažas, tapyba – visas šias ir kitas rankdarbių ir dailės technikas TAU dalyviai ne pirmus metus demonstruoja savo bendraamžiams praktinėse dirbtuvėse. Kėdainių trečiojo amžiaus universiteto su bendradarbiavimo  partneriais įgyvendinamas projektas „Draugiška senjorams bendruomenė“, remiamas Europos socialinio fondo ir Kėdainių rajono savivaldybės, suteikė dar daugiau galimybių išlaisvinti vyresnio amžiaus žmonių kūrybiškumą ir sukurti darbus, kuriais galima džiaugtis ir gėrėtis visai bendruomenei.

Pastaraisiais metais Trečiojo amžiaus universiteto dailės – rankdarbių kūrybinėms dirbtuvėms vadovaujanti technologijų mokytoja Elvyra Skeivienė žavisi dalyvių darbštumu, žingeidumu ir energija: „Kiekvienas žmogus turi būti kūrybiškas, gali išlaisvinti savo kūrybines galias. Ir iš tiesų – kodėl gi ne?“. Lektorė nuolat siūlo dalyviams išbandyti naujas meninės raiškos technikas ir atskleisti savo kūrybines idėjas, tokiu būdu sustiprinti savivertę ir pasitikėjimą savimi. Pastarųjų mėnesių naujovė – smėlio terapija. Kaip prisipažįsta patys dalyviai, svarbiausia, jog spalvoto smėlio tapybai visiškai nereikia būti profesionaliu menininku. Paveikslėlio kūrimo procesas reikalauja susikaupimo, kruopštumo, ir, žinoma, geros nuotaikos. Užsiėmimų vadovė pastebi, kad tokiose pratybose dalyviai atsipalaiduoja, panyra į savo vidų ir laisvai žaisdami spalvomis sukuria originalius darbus iš tokios trapios, birios medžiagos kaip smėlis. Kaip vaizdžiai pristato šios srities specialistai: „Smėlyje lieka emocijos, išgyvenimai ir kiekvieno žmogaus istorija“. Be to smėlis kaip medžiaga, pasak jų, plečia lytėjimo pojūčių sferą, padeda atsigauti smulkesnei pirštų motorikai. Piešimas ant smėlio turi įtakos ir mąstymui, atminties, dėmesio lankstumui.

Savo istorijas smėlio piešiniuose įamžinę senjorai, surengė darbų parodą, kurią pristatė Suaugusiųjų švietimo savaitės metu Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre. Tai dar kartą įrodo, kad kūrybiškumą savyje galima išlaisvinti įvairiomis formomis bet kuriame amžiaus tarpsnyje.

Jūratė Vaitonienė