Pabėgimo istorija arba „Pojūčių laboratorija“ Atvirojoje jaunimo erdvėje

2021-08-06 By SMCadm Off

Pabėgimo kambarys. „Mažai kas žino šios patalpos paslaptį… Žmonės kalba, kad kartais girdi nežemiškus garsus <…> ir pro durų apačią sklindančią bauginančią šviesą…“ – taip intriguojančiai pristatoma daugiau nei prieš metus Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro Atvirojoje jaunimo erdvėje įkurta „Pojūčių laboratorija“ – Pabėgimo kambarys, galvosūkių ir mįslių mėgėjų pramoga bei komandinio darbo įgūdžių ugdymo programa ne tik jaunimui.

Gyvenimo nuotykis. Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro Atvirosios jaunimo erdvės lankytojai buriasi į grupeles, kad išbandytų savo jėgas ir kuo greičiau surastų dingusius raktus išsilaisvinimui iš, kaip jie patys sako, įtampą keliančios, mistinės aplinkos. Dalyvaudami žaidime jaunuoliai geriau pažįsta save ir kitus, lavina bendravimo ir bendradarbiavimo kompetencijas, emocinį intelektą. Užduočių įveikimui reikia panaudoti visus penkis (klausos, regos, lytos, uoslės ir skonio) pojūčius. Grupės dalyviai mieliau konkuruoja laike su kitomis grupėmis, nei tarpusavyje. Išsilaisvinę jaunuoliai dalijasi įspūdžiais, jų akyse matomas susižavėjimas vienas kitu, dažnai giriamas lyderis – drąsiausias komandos narys. „Šiame kambaryje mums patiko, <…> pristatyta priešistorė sudomino, siaubo efektai įbaugino, pabėgimui turėjome pasitelkti visus savo pojūčius. Įvairios užduotys ir jų sprendimo būdų paieškos sustiprino komandos dvasią…“, – įspūdžiais dalijosi viena iš pabėgusiųjų komandų. Kiti dalyviai pasakoja, kad Pabėgimo kambaryje patyrė daug įvairių įspūdžių: komandinis darbas, loginės užduotys, siaubo efektai, pojūčių išbandymas…. „Nors pradžia buvo klaidinanti, šiek tiek bauginanti, tačiau vėliau įsibėgėjus buvo smalsu, įdomu ir smagu“, – savo atsiliepimuose rašo dalyviai. „Rekomenduojame visiems, norintiems pasinerti į dar vieną gyvenimo nuotykį!“.

Puikus būdas išbandyti save ir draugus. Savanorišką tarnybą Atvirojoje jaunimo erdvėje atliekantis Airidas, dažnai lydintis grupes pabėgimo keliu, esant poreikiui, komandoms siunčia „pagalbos žinutes“. Jis teigia pastebėjęs, jog pabėgimo kambarys yra patrauklus ir įdomus būdas ne tik tam kartui suburtose komandose esantiems žmonėms susipažinti, bet ir sustiprinti daugiau laiko bendraujančias grupes, atrasti naujus lyderius. „Pabėgimo kambariai gali padėti ugdyti pagrindinius komandinio darbo įgūdžius, tokius kaip bendradarbiavimas, bendravimas, sprendimų priėmimas, problemų sprendimas ir emocinė ištvermė! Taip pat – tai puikus būdas išbandyti save sudėtingoje, neįprastoje situacijoje ir modeliuoti galimus veiksmus. Reikia pastebėti, kad ekstremalios salygos (uždara patalpa, priverstinė glaudi aplinka ir kt.) Pabėgimo kambaryje gali išryškinti ir ne pačias geriausias dalyvių savybes. Tai dar vienas savęs, draugų pažinimo ir net grupės narių išbandymo būdas“. Todėl organizatoriai reikalauja, kad suburtose komandose bent vienas dalyvis būtų suaugęs asmuo, galintis padėti išspręsti kylančius nesutarimus, nuraminti  aistras ir asmenines ambicijas.

Kviečiame apsilankyti! Jaunimo neformaliojo ugdymo organizatoriai kviečia išbandyti savo išmonę, vikrumą ir komandinį suderinamumą! Daugiau informacijos ir registracija į Komandinio darbo praktikumą – apsilankymą Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro Pabėgimo kambaryje „Pojūčių laboratorija“ (S. Dariaus ir S. Girėno g. 52, Kėdainiai) darbo dienomis tel. 8~347 55449, mob. tel. +370645 32760, el. paštu aje.kedainiai@gmail.com. Nemokamai ši laisvalaikio pramoginė paslauga teikiama tik Atvirosios jaunimo erdvės lankytojams pagal Kėdainių rajono savivaldybės finansuojamą AJE projektą „Jaunimas renkasi“. Šią vasarą Pabėgimo kambaryje jau viešėjo Kėdainių pagalbos šeimai centro, Pelėdnagių Atvirosios jaunimo erdvės ir Kėdainių SJMC savanorių komandos.

Jūratė Vaitonienė, skyriaus vedėja; Ramunė Ūsė, jaunimo neformaliojo ugdymo organizatorė