TAU senjorų kelionė laiku – pozityvios energijos užtaisas

2021-08-20 By SMCadm Off

Pandemijos iššūkiai privertė Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro Trečiojo amžiaus universiteto senjorų mokslo metus persikelti        į vasarą. Europos socialinio fondo ir Kėdainių rajono savivaldybės lėšomis įgyvendinamo projekto „Draugiška senjorams bendruomenė“ organizatoriai kasdienę rutiną ir sezoninius sodo darbus kviečia pakeisti įdomiomis kelionėmis po Lietuvą, meninės saviraiškos ir relaksacijos praktikomis, kur siūloma ne tik gerai praleisti laiką, bet ir parsinešti namo neišdildomus įspūdžius bei stiprų pozityvios energijos užtaisą rudeniui.

Turbūt sunku būtų rasti žmogų niekada neužlipusį į Vilniaus Gedimino kalną. Tačiau ekskursija po atnaujintą Lietuvos nacionalinio muziejaus ekspoziciją Gedimino pilies bokšte tikrai nustebino. Kaip skelbiama kelionės aprašyme, čia pristatoma „unikali trimatės grafikos technologijomis pagrįsta projekcija „Laiko juostos vaizdai pro Gedimino pilies bokšto langus“, kuri demonstruojama iškart septyniuose pilies languose“. Virtualios kelionės iš praeities į ateitį metu žvelgdami pro bokšto langus Kėdainių senjorai išvydo Vilniaus pilių teritoriją įvairių įvykių metu: kryžiuočių antpuolių, besivystančio miesto Renesanso laikotarpiu, Pilies kalno vaizdais jau praradus savo politinę svarbą. Kildami siaurais bokšto laipteliai vienoje iš salių ekskursijos dalyviai turėjo galimybę susikibti rankomis stilizuotoje Baltijos kelio ekspozicijoje ir dar kartą savimi pajusti to meto įvykius, išgirsti autentiškas melodijas ir garsus.

Neišdildomą įspūdį Trečiojo amžiaus universiteto lankytojams paliko susitikimas su Menų studijos „Artoteka“ įkūrėjais ir organizatoriais. Viena senjorų grupė dalyvavo vaškinių kvepalų gamybos užsiėmime, o kita – sieninių laikrodžių dirbtuvėse. Kaip papasakojo lektorė, „vaškiniai kvepalai skiriasi nuo kitų formų tuo, kad < … > kvapai, esantys bičių vaško ir natūralių eterinių aliejų bazėje užtepti ant odos sukuria mistinį švelnų kvapo šydą, apgaubiantį odą ir panardinantį į pačius slapčiausius prisiminimus ir skatinantys svajoti“. Kiekvienas dalyvis, pagal savo intuiciją rinkdamasis iš 70 pateiktų augalinių aromatų, pasigamino išskirtinius tepamuosius vaškinius kvepalus ir parsivežė į Kėdainius atsukamame indelyje. Meninės saviraiškos dirbtuvėse senjorai kūrė ir gamino laikrodžius dekupažo technika su veikiančiu mechanizmu. Dalyviai patys sprendė, iš kokių medžiagų gamins laikrodžio ciferblatą ir kaip jį dekoruos įvairiomis medžiagomis. Su lektorės pagalba pritvirtinę laikrodžio mechanizmą, savo rankose laikė „tikrą, veikiantį, vienintelį ir originalų savo sieninį laikrodį“.

Šiuo metu Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre vykdomos kelios programos.  „Harmonija TAU“ – skirta socialinių įgūdžių tobulinimui ir apima savęs pažinimo, emocijų ir jausmų valdymo, dvasinės sveikatos stiprinimo, natūralaus atsipalaidavimo ir judesio meno gebėjimų tobulinimą. Trečios ir jau paskutinės mokymų grupės dalyviai išbando kvapų, judesio, garso, miško terapijų galimybes, atsipalaiduoja kūrybinėse dirbtuvėse su gamtos koliažais, susipažįsta su savimasažo, kvėpavimo ir kitomis relaksacijos technikomis. Meninės  saviraiškos skatinimo programa „Parodyk, ką moki“ apima teatrinės raiškos ir muzikinių gebėjimų tobulinimą. Šioje muzikinėje grupėje susirinkę senjorai gali prisiminti ne tik jaunystės dainas, kurti naujas melodijas, bet ir atlikti jas koncertiniuose pasirodymuose susitikimų su kitomis organizacijomis metu.

Jūratė Vaitonienė, skyriaus vedėja

IMG_7155-–-kopija

Image 1 of 7