ŠILTI SUSITIKIMAI SOSTINĖJE

2022-05-17 By SMCadm Off

Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro projekto „Draugiška senjorams bendruomenė“, finansuojamo Europos socialinio fondo ir Kėdainių rajono savivaldybės, Trečiojo amžiaus universiteto dalyviai svečiavosi sostinėje, kur aplankė ne tik Lietuvos nacionalinio muziejaus Vilniaus gynybinės sienos bastėjos ekspozicijas, bet ir susitiko su Lietuvos pensininkų sąjungos ,,Bočiai“ Vilniaus miesto bendrijos Karoliniškių skyriaus senjorais.

Pirmiausia senjorai dalyvavo pažintinėje ekskursijoje Lietuvos nacionalinio muziejaus Vilniaus gynybinės sienos bastėjoje, kur sužinojo Vilniaus ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės gynybos ir ginkluotės istoriją, pamatė ne tik pirmuosius parakinius šaunamuosius ginklus, bet ir išsamiai susipažino su artilerine Lietuvos praeitimi.

Vėliau senjorai prisiminė jaunystę ir studijų metus, vaikščiodami po Vilniaus senamiesčio slaptus Vilniaus kiemelius. Juk senamiestis – ne vien barokinės bažnyčios ar siauros gatvelės, bet ir mažiau žinomi kiemeliai, į kuriuos retas įkelia koją. Kiekvienas kiemelis pasižymi ne tik ramybe, bet ir sava istorija, įdomybėmis…

Antroji ekskursijos dalis vyko svečiuose pas Vilniaus senjorus. Susirinkusieji dainomis ir eilių posmais pasveikino visas mamas, bendravo ir džiaugėsi pavasariu.

Dėkojame ekskursijos dalyviams už aktyvumą ir energiją, o Trečiojo amžiaus universiteto lektorėms ir meninės saviraiškos grupių vadovėms Elvyrai Skeivienei ir Aldonai Sasnauskienei už gerą nuotaiką ir rūpestį senjorais.

Projekto įgyvendinimo komandos informacija