ES FINANSUOJAMŲ PROJEKTŲ ĮGYVENDINIMAS

2022-11-21 By SMCadm Off

KURTI, DOMĖTIS, ŽAISTI, ATRASTI, DŽIAUGTIS IR DALINTIS!

Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre susirinkę Kėdainių rajono suaugusiųjų švietėjai paskelbė 2022 metų Suaugusiųjų mokymosi savaitės atidarymą. VDU Muzikos akademijos Džiazo katedros studentė Vakarė Urbaitė nuostabiomis melodijomis pakvietė ir palydėjo susirinkusius gožėtis „Mokymosi siluetais“.

Atidaryme dalyvavęs Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis pasveikino ir pasidžiaugė numatytų renginių įvairiapusiškumu ir apgailestavo, kad sudėtinga bus pasirinkti ir visur suspėti, nes sužinoti ir išmokti galima tikrai daug. Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro direktorė, linkėdama visiems gerų įspūdžių, Jono Meko žodžiais priminė, jog „… gyvenimas nėra važiavimas į tikslą, bet grožėjimasis važiuojant“. Kalbėję renginio svečiai, suaugusiųjų švietimo paslaugas teikiančių įstaigų vadovai, džiaugėsi bendradarbiavimu ir dėkojo už galimybę tęsti ar įgyvendinti naujas iniciatyvas.

Kėdainių SJMC Neformaliojo suaugusiųjų švietimo skyriaus vedėja Jūratė Vaitonienė pristatė neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi veiksmų plano koordinavimo tikslus ir uždavinius, pabrėždama kokį svarų indėlį skirtingo amžiaus suaugusiųjų (jaunų žmonių ir senjorų) kompetencijų plėtojimui įnešė Europos socialinio fondo ir Kėdainių rajono savivaldybės finansuojami projektai „Jaunimo erdvė be standartų“ ir „Draugiška senjorams bendruomenė“. Kiekvienos iniciatyvos įgyvendinime dalyvavo beveik 200 mažiau galimybių turinčių jaunuolių ir tiek pat senjorų, kurie rado dominančią veiklą ir savo vietą bendruomenėje. J. Vaitonienė anonsavo Savaitės renginius ir visus susirinkusius pakvietė pasirinkti sau mielą „mokymosi siluetą“ ir aktyviai dalyvauti. Suaugusiųjų švietėjai pasakodami apie savo veiklas suaugusiesiems, kurioms šiais metais buvo skirta ES ir Kėdainių rajono savivaldybės parama, vertino nuveiktus darbus ir džiaugėsi pasiektais rezultatais.

NEKASDIENIŠKI SUSITIKIMAI KĖDAINIŲ SJMC ATVIRAJAME JAUNIMO CENTRE „LANG’as”!

Tolerancijos dienos proga „Gyvoji biblioteka” lankėsi Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro Atvirajame jaunimo centre „LANG’as”. Čia susirinkę dalyviai turėjo galimybę užmegzti įvairiausių pokalbių su jaunimu ir suaugusiais, kurių metu buvo atskleisti tiek rimti, tiek smagūs „gyvųjų knygų” gyvenimo faktai. Kaip pavyzdžiui – kiek daug vyrų nešiojo merginą neįgaliojo vežimėlyje? Ką reiškia turėti psichikos sveikatos sutrikimą arba autizmą? Ir ką gi veikia LGBT+ pabėgėliai Lietuvoje?

Idėja pamatyti ir susitikti su „Gyvosios bibliotekos“ knygomis Kėdainiuose kilo Jaunimo neformaliojo ugdymo organizatorei Ramunei Ūsei ir jos kuruojamiems projekto „Jaunimo erdvė be standartų“, finansuojamo Europos socialinio fondo ir Kėdainių rajono savivaldybės, savanoriams.

Diskusijų temos buvo svarbios ir aktualios visiems susirinkusiems, o „gyvosios knygos“ sugebėjo sukurti jaukią aplinką, kur kiekvienas dalyvis galėjo išgirsti atsakymus į dažnai nejaukumą keliančius klausimus, drąsiai kalbėti apie tai, kas neretai nutylima arba nustumiama į šalį.